Dayton Audio RSS390HF-4 i GAS GV-låda
Kuvaus
Dayton Audio RSS390HF-4
är en 15 tums Hifi bas. En välpresterande bas som inte skäms för sig. En bas att rekommendera till alla er som söker mycket hög ljudkvalité. Med sin kraftiga uppbyggnad och sitt high-end utseende gör den sig perfekt vid installation i både bil och hemmabio.
GAS GV115
GAS GV115 är en 80 liters färdigbyggd 15" baslåda, klädd med mörk filtmatta, skapad för dig som älskar när man får ett otroligt tryck i bilen. Lådan är av den fjärde generationen där man under en längre tid låtit lådan utvecklats och förbättras för att optimera både ljudtryck och ljudupplevelse. Försänka gavlar för att ge extra stabilitet och få ett härligt ljudtryck.
Porten är större än tidigare vilket ökar trycket och du har därför möjlighet att spela ännu starkare än tidigare generationer. Lådan har fått en ny och bättre stagning och trekantslister i alla vinklar för att minska internresonansen och öka stabiliteten.
Lådan är byggd med i 25mm MDF och slitsad port för minimalt blåsljud. Försänkta gavlar och en mellanvägg inuti lådan. Lådan är portad med en kammare på 80 liter.
Basen kommer ej monterad i lådan