Dayton Audio UM8-22  ryhmässä Kotihifi / Rakenna itse / Subwooferelement @ BRL Electronics (860UM822)
Dayton Audio UM8-22
Dayton Audio UM8-22
Dayton Audio UM8-22

Dayton Audio UM8-22

Dayton Audio UM8-22 är en del av den välkonstruerade Ultimax-serien, som tillverkats med syftet att flytta mycket luft och skapa ett rent och snabbt basljud.

Kampanja

Kuvaus

Dayton Audio UM8-22 är en del av den välkonstruerade Ultimax-serien, som tillverkats med syftet att flytta mycket luft och skapa ett rent och snabbt basljud. Men sina 8 tum är detta en perfekt bas för den som gillar när det är mycket bas, men som inte har så mycket utrymme över.

  • 300W RMS/600W max
  • Frekvensomfång: 30Hz - 800Hz
  • Impedans: 2x2 ohm
  • Känslighet: 84,2 dB

Ultimax-seriens basar har dubbla talspolar, och kommer med den senaste subwoofer-tekniken vilket gör dem ledande bland lågfrekventa basar. De dubbla 2 ohm spolarna tillåter antingen 4 ohm eller 1 ohms totlaimpedans.

Konen är tillverkad av ett tjockt stycke Nomex honeycomb med vävd glasfiber. Det är inte bara talspolarna som är dubbla, utan även spindlarna, vilket ger en stabilare linjäritet och minskar distorsion. "Tall-boy" gummi-surrounden ger en extra lång linjär utflykt utan att minska kon-ytan.

Parametrar: 
Fs 31,6Hz. Qts 0,58. Vas 21,30liter. Xmax 16mm.

Lådförslag:
Sluten låda: 9,91 liter
Portad låda: 21,2 liter

För produktblad: Klicka här!
Lue lisää Piilottaa

Dayton Audio UM8-22

Dayton Audio UM8-22 är en del av den välkonstruerade Ultimax-serien, som tillverkats med syftet att flytta mycket luft och skapa ett rent och snabbt basljud.

Kampanja

€301
Säästää
Tarjous voimassa:
Ilman alv:tä
 
Suosittelemme 
Proson Arctic 2x2.5 mm² musta kaiutinkaapeli, myydään metreittäin
Proson Arctic 2x2.5 mm² musta kaiutinkaapeli, myydään metreittäin
€3
Osta!
Tietoja
Lisää ostoskoriin
Varaston tila
Tuotenro: 860UM822
  • (0) Arvostelut
  • Asiakasarviot
    Alla voit antaa arvion asteikolla 0–5. Halutessasi voit kirjoittaa myös kommentin tuotteelle antamastasi arvosanasta.
    Nimesi näkyy lähettäjänä.

    This product doesn't have any reviews.

Nopeat toimitukset Tuki ruotsiksi ja englanniksi 60 päivän palautusoikeus
  • Toimitus ja rahti
    • Tillverkare: Dayton Audio
      Modell: Ultimax DVC
      Högtalartyp: Baselement
      Storlek: 8 tuumaa
      Frekvensomfång: 30 - 800 Hz
      Herkkyys: 84.2 dB dB
      Teho (MAX): 600 W
      Teho (RMS): 300 W
      Impedanssi: 2x2 Ohm
      Asennussyvyys: 119.5 mm
      Enhet: Styck
    • Tietoja brändistä
    • Dayton Audio
      När man pratar om prisvärda, högkvalitativa högtalare och elektronikprodukter, så pratar man om Dayton Audio. Få tillverkare har samma bredd på sortiment och stora kunskap inom både hem och billjud, där förstärkare, högtalare och baselement är några av huvudingredienserna i företagens framgångsrecept!
    • Olet hiljattain katsellut
    • Samankaltaiset tuotteet
    • Saatat pitää
    • Aeroport 6 tum med rör
      from€38
      from€40
    • Manuaalit/Dokumentit
    • Suositellut lisävarusteet
    • Aeroport 6 tum med rör
      from€38
      from€40
    Kirjaudu sisään

    Alin hintamme 1-30 päivää ennen hinnanalennusta:

    MERKINTÄ. Hinta on alin tuotteelle sovellettu hinta 1-30 päivää ennen nykyisen hinnanalennuksen toteutumista. Poikkeuksena on, jos asteittain alennuksia on tehty, niin alin hinta näytetään 1-30 päivää ennen ensimmäistä hinnanalennusta.